Apie ECDL Naujienos Kontaktai  
   
Pagrindinis meniu
Vartotojams
Vartotojas
Slaptažodis
Sertifikato tikrinimas
Tipas: Start ECDL
Numeris:
 
Projektai


e-Guardian – ECDL fondo partnerinė programa
Endorsed Partner Programme


Šiuo metu internetas yra plačiai naudojamas tiek darbe, tiek namuose. Paprastai naudodami internetą įdiegiame papildomas kompiuterį apsaugančias programas, užkardas (ang. firewall), antivirusines, elektroninį paštą apsaugančias programas ir pan. Tokiu būdu mes sumažiname galimybę įsilaužti į kompiuterį.

Tačiau, kai kompiuterį naudoja vaikai, reikia imtis papildomų apsaugos priemonių nuo galimų grėsmių internete. Internete vaikai gali aptikti įvairios žalingos informacijos, kuri gali būti skirta ne jų amžiaus lankytojams. Taip pat neatsargiai naršydami interneto puslapiuose, jie gali į kompiuterį atsisiųsti įvairių kenkėjiškų programų. Tai gali būti virusai, iš kompiuterio informaciją vagiančios programos ar programos, siuntinėjančios nepageidaujamus laiškus ir pan.

Dar viena didelė grėsmė internete – tai internetiniai nusikaltimai. Vaikai įvairių interneto svetainių forumuose, pokalbių kambariuose arba naudodami bendravimo programas, tokias kaip Skype, ICQ, Windows Messenger, gali bendrauti su nepažįstamais žmonėmis. Kadangi bendraudami internetu žmonės vienas kito nemato, jie gali apsimesti bet kuo ir vaikai gali patekti į apgavikų ar nusikaltėlių rankas.

Taigi paruošiant kompiuterį vaikui labai svarbu teisingai ir saugiai parengti jo darbo vietą. Tai yra naudoti saugumą užtikrinančias programas, nuolat atnaujinti operacinę sistemą ir kompiuteryje įdiegtas programas, naudoti užkardas ir saugius slaptažodžius, bei imtis papildomų priemonių užtikrinančių kompiuteryje esančių duomenų saugumą.

Tikslas

e-Guardian yra aukštesnio lygio ECDL sertifikavimo programa, skirta tiems, kurie nori apsaugoti vaikus nuo galimų pavojų internete ir informaciją nuo nepageidaujamos prieigos.

Programa

e-Guardian programa apima tokias temas, kaip bendravimas internetu, įskaitant socialinius tinklus, pokalbius internetu (angl. chat) ir elektroninį paštą, apsaugą nuo suaugusiems skirtos informacijos ir nuo kibernetinių nusikaltėlių, apsaugą nuo kenkėjiškos programinės įrangos ir bendrųjų apsaugos priemonių užtikrinimą.

 • Bendros saugumo užtikrinimo priemonės
  Slaptažodžių apsauga ir slaptažodžių sudėtingumas, užkardos, duomenų prieiga, operacinės sistemos, antivirusinių ir kitų programų atnaujinimai, duomenų ir programų atsarginės kopijos.
 • Kenkėjiškos programos
  Kenkėjiškos programos (virusai, šnipinėjimo programos, apgavikiškos reklaminės programos ir kt.), apsaugos programinė įranga (anitvirusinės, nepageidaujamų el. laiškų naikinimo programos), programų atnaujinimų konfigūravimas ir atsisiuntimas, žalingų duomenų plitimo grėsmė nešiojamomis laikmenomis.
 • Elektroniniai laiškai
  Apsauga nuo nepageidaujamų el. laiškų, el. laiškai su kenkėjiškomis programomis, autorinės teisės el. laiškuose ir kt.
 • Saugus naršymas ir atsiskaitymai internete
  Saugumo priemonės (slapukų blokavimas, Activex kontrolė ir kt.), slapukų privalumai ir trūkumai, asmeninių duomenų apsauga, duomenų šifravimas, pirkimas internetu ir galimos grėsmės.
 • Vaikų apsaugojimas
  Pavojai internete (internetiniai chuliganizmai ir nusikaltimai, finansinės suktybės, virusai, pornografija, seksualinis priekabiavimas), vaikų apsaugos ir kontrolės programinė įranga.

e-Guardian testai

e-Guardian yra oficiali ECDL fondo autorizuota programa, priklausanti taip vadinamai partnerinių programų (angl. Endorsed Partner Programme, EPP) kategorijai.

e-Guardian programos klausimyną ir autorizuoto testavimo klausimų bazę sukūrė VšĮ „Informacinių technologijų institutas„ suburta darbo grupė (Renata Danielienė, Tomas Lygutas, Mantas Lukoševičius, grupės vadovas Eugenijus Telešius).

Pagal 2009 metų rugpjūčio 6 d. partnerinės programos licenziją, patvirtintą ECDL fondo, e-Guardian programos naudojimo ir sklaidos teisės priklauso Lietuvos kompiuterininkų sąjungai (LIKS).

e-Guardian testai yra laikomi automatizuotu būdu naudojant lietuvišką internetinę testavimo sistemą, kuri įdiegta ITI tarnybinėje stotyje adresu www.ecdl.lt. Testą sudaro 30 klausimų ir testo laikymo trukmė yra 45 min.

Šiuo metu e-Guardian testavimas yra galimas tik anglų kalba.

e-Guardian testo klausimo pavyzdys

Kuris iš pateiktų slaptažodžių variantų yra saugiausias?

 • ABCD1234
 • acdb132efgh
 • Abcd%123
 • CuCuMbeR
Printer Friendly Page Send this Story to a Friend
Apie ECDL | Naujienos | Nuorodos | Kontaktai

Copyright © 2002-2006 by ECDL-LT  |  Powered by XOOPS 2.0 © 2001-2003 The XOOPS Project