Paieškos forma

Kontaktai Senas puslapis

Ar Jūsų turimas kompiuterinio raštingumo sertifikatas yra ECDL sertifikatas?

Informuojame, kad kompiuterinio raštingumo ECDL (Europos kompiuterio vartotojo pažymėjimas) sertifikatus Lietuvoje turi teisę išduoti tik viena organizacija – VšĮ „Informacinių technologijų institutas“.

ECDL testavimus atlieka įgaliotieji ECDL testavimo centrai, kurie šiuo metu yra įkurti 25 Lietuvos miestuose. ECDL sertifikatus,  atitinkamą ECDL testų skaičių išlaikiusiems asmenims, spausdina ir vizuoja VšĮ „Informacinių technologijų institutas“. Tada šiuos sertifikatus institutas perduoda įgaliotajam ECDL testavimo centrui, o pastarasis atiduoda ECDL testus laikiusiems asmenims.


KAIP ATPAŽINTI AR KOMPIUTERINIO RAŠTINGUMO SERTIFIKATAS YRA TIKRAI ECDL SERTIFIKATAS?

Kompiuterinio raštingumo mokymus atliekančios organizacijos kartais išduoda kompiuterinio raštingumo kursų išklausimo pažymą, kuri NĖRA tarptautinis kompiuterinio vartotojo ECDL sertifikatas.

Todėl Lietuvos gyventojus prašome būti atsargiais ir pasitikrinti ar turimas kompiuterinio raštingumo sertifikatas yra tikrai ECDL sertifikatas.

ECDL sertifikatas turi turėti visus žemiau išvardintus keturis požymius:

1.       ECDL sertifikatas spausdinamas ant popieriaus su vandens ženklais.

2.       Ant ECDL sertifikato yra VšĮ „Informacinių technologijų institutas“ antspaudas ir instituto atstovo parašas.

3.       Kiekvienas ECDL sertifikatas turi unikalų serijos numerį, kurį galima patikrinti www.ecdl.lt svetainėje.

4.       ECDL sertifikatas spausdinamas ant specialaus maketo, kurio pavyzdį galima pasitikrinti www.ecdl.lt svetainėje. Naujausio sertifikato formos pavyzdys pateiktas žemiau.

Jeigu vieno iš aukščiau minėtų požymių nėra Jūsų turimame sertifikate, reiškia šis sertifikatas nėra ECDL sertifikatas ir jis neįrodo Jūsų turimos kvalifikacijos.


JEIGU ANT TURIMO SERTIFIKATO YRA ATSPAUSDINTAS ECDL LOGOTIPAS, AR TOKS SERTIKITATAS YRA GALIOJANTIS?

Jeigu turimame sertifikate yra atspausdintas ECDL logotipas, tačiau sertifikatas neturi vandens ženklų, nėra VšĮ „Informacinių technologijų institutas“ anspaudo ir vykdančiojo direktoriaus parašo, maketas yra kitoks, nei pateiktas www.ecdl.lt svetainėje, tuomet Jūsų sertifikatas nėra ECDL sertifikatas.

Atkreipiame dėmesį, kad ECDL autorizuotos mokymo įstaigos ECDL (testavimo centrai) prekės ženklus gali naudoti tik rinkodaros ir kitos reklaminės medžiagos publikavimui ir/arba platinimui (įskaitant ir mokymo įstaigos internetinę svetainę, išskyrus raštinės reikmenis ar pan.) ir mokymo įstaigos patalpų išoriniam ženklinimui.


KAIP PATIKRINTI AR ECDL SERTIFIKATAS YRA GALIOJANTIS?

Svetainėje www.ecdl.lt tiek sertifikato savininkas, tiek įmonės, kuriai pateikiamas ECDL sertifikatas, pagal sertifikato numerį gali pasitikrinti ar šis sertifikatas yra galiojantis.

Svetainėje www.ecdl.lt kairėje pusėje rasite bloką „Sertifikato tikrinimas“. Eilutėje „Tipas“ pirmiausia pasirinkite ar turimas sertifikatas yra ECDL Start (išduodamas išlaikius 4 testus), ar ECDL pilnas (išduodamas išlaikius 4 testus). Tada įrašykite sertifikato numerį ir paspauskite mygtuką „Ieškoti“.

Atlikus paiešką pagal sertifikato numerį, bus pateikiama ECDL sertifikato savininko vardas ir pavardė.


KUO SKIRIASI KOMPIUTERINIO RAŠTINGUMO KURSŲ IŠKLAUSYMO PAŽYMA IR ECDL SERTIFIKATAS

Kompiuterinio raštingumo kursų išklausymo pažyma įrodo, kad žmogus dalyvavo kursuose ir už šį dalyvavimą gavo specialų raštą. Toks raštas (pažyma) neįrodo skaitmeninio raštingumo kvalifikacijos, kadangi žinios ir įgūdžiai nebuvo patikrinti.


KĄ DARYTI, JEI VIETOJ ECDL SERTIFIKARTO MAN BUVO IŠDUOTA KURSŲ IŠKLAUSYMO PAŽYMA?

Jeigu išsiaiškinote, kad Jūsų turimas pažymėjimas (sertifikatas) NĖRA ECDL sertifikatas, prašome kreiptis į:

VšĮ „Informacinių technologijų institutas“ būstinę K.Petrausko g. 26-206, Kaunas arba rašykite el. paštu info@ecdl.lt.


ECDL SERTIFIKATO MAKETAS

Pastaba: iki 2011 m. išduotų ECDL sertifikatų maketų pavyzdžius rasite http://www.ecdl.lt/pazymejimai.