Paieškos forma

Kontaktai Senas puslapis

e-Guardian – ECDL fondo partnerinė programa

Pastaruoju metu kompiuteriai ir įvairūs mobilieji įrenginiai yra naudojami namuose, darbe, mokykloje ir pan. Dauguma gyventojų turi prieigą prie interneto, ieško informacijos, ją skelbia, bendrina, siunčiasi įvairius failus ir naudojasi kitomis e-paslaugomis. Čia galima rasti daug naudingos informacijos, tobulinti žinias, akimirksniu sužinoti naujienas, praleisti laisvalaikį ir pan. Tačiau internetu naudojasi ne tik geranoriškai nusiteikę žmonės, e-erdvėje slypi ir įvairių pavojų, tokių kaip internetiniai nusikaltimai, apgavystės, virusai ir pan. Apie interneto privalumus ir trūkumus privalo žinoti kiekvienas kompiuterio vartotojas nepriklausomai nuo amžiaus. Ypač reikia imtis papildomų apsaugos priemonių nuo galimų grėsmių internete, kai kompiuterį naudoja vaikai.

Internete vaikai gali aptikti įvairios žalingos informacijos, kuri gali būti skirta ne jų amžiaus lankytojams. Taip pat neatsargiai naršydami interneto puslapiuose, jie į kompiuterį gali atsisiųsti įvairių kenkėjiškų programų. Tai gali būti virusai, iš kompiuterio informaciją vagiančios programos ar programos, siuntinėjančios nepageidaujamus laiškus ir pan.

Dar viena didelė grėsmė internete – tai internetiniai nusikaltimai. Vaikai įvairių interneto svetainių forumuose, pokalbių kambariuose arba naudodami bendravimo programas (tokias kaip Skype, ICQ,Windows Messenger) gali bendrauti su nepažįstamais žmonėmis. Kadangi bendraudami internetu žmonės vienas kito nemato, jie gali apsimesti bet kuo ir vaikai gali patekti į apgavikų ar nusikaltėlių rankas.

Taigi paruošiant kompiuterį vaikui labai svarbu teisingai ir saugiai parengti jo darbo vietą. Tai yra  - naudoti saugumą užtikrinančias programas, nuolat atnaujinti operacinę sistemą ir kompiuteryje įdiegtas programas, naudoti užkardas ir saugius slaptažodžius bei imtis papildomų priemonių, užtikrinančių kompiuteryje esančių duomenų saugumą.

Norint užkirsti kelią nelaimėms, tėvai turi rūpintis kompiuterio saugumu namie. IT profesionalai - darbe ar mokymo įstaigose. Tuo tikslu buvo sukurta e-Guardian programa:

e-Guardian tikslas ne gąsdinti kompiuterių ir interneto naudotojus, o šviesti ir supažindinti suaugusius ir vaikus apie tai, kaip apsisaugoti nuo pavojų e-erdvėje ir būti pilnaverčiu e-piliečiu.


Atnaujinimo data: 2017-08-13

Tags: